top of page

Wywar warzywny do detoksu

Na detoksie może zdarzyć się tak, że czymś zdenerwowani, głodni i z bólami (organizm będzie się oczyszczał, może temu towarzyszyć ból głowy i całego ciała) poddamy się i sięgniemy po coś, co nie jest na naszej dozwolonej liście. Warto ubezpieczyć się na takie przypadki i zawsze mieć pod ręką albo barszcz alkaliczny albo wywar z warzyw. Na ciepło spożyty ukoi nasz organizm i w spokoju będziemy mogli przygotować odpowiedni posiłek oraz kontynuować detoks.


Szukając odpowiednich przepisów, trafiłam na taki wywar warzywny, który jest świetnym zamiennikiem barszczu.

Przepis:

3 litry wody, 2 pęczki dobrej włoszczyzny (z uprawy ekologicznej) 2 pory, 1 seler, 6 marchewek, 6 korzeni pietruszki, 2 cebule.


Warzywa pokrój na spore kawałki. Całą cebulę zrumień na patelni razem z łupinką. Wrzuć do rozgrzanego garnka zrumienioną cebulę i włoszczyznę i podduś na sucho przez kilka minut, mieszając warzywa. Zalej wrzącą wodą. Dodaj kilka liści laurowych, kilka ziarenek pieprzu i kilka ziarenek ziela angielskiego. Gotuj całość na małym ogniu do miękkości. 10 minut przed zakończeniem gotowania możesz dorzucić zielonych liści selera, jarmużu i natki, dodadzą pięknego koloru i aromatu.


Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page