top of page


IV edycja Grupy Mocy
Tanzania - Zanzibar
08-23.03. 2023 r. 

Co nas czeka w Tanzanii?

 

Pierwszy tydzień będzie bardzo intensywny. Podróżować będziemy dżipami a spać w namiotach (z wyjątkiem jednej nocy). Będziemy mieć okazję przejechać przez cały kraj i zobaczyć mnóstwo niezwykłych dzikich zwierząt na wolności. Czegoś takiego nie przeżyjesz nigdzie indziej!

 

Zwiedzimy park narodowy Tarangire, który słynie z dużych grup słoni i niesamowitych baobabów. Spodziewaj się także zobaczyć gazele, zebry, , pawiany, żyrafy i różnorodne gatunki ptaków.

W planie również inny słynny park Serengetti, w którym z kolei królują drapieżniki takie jak lwy, hieny, gepardy i hipopotamy. To tutaj właśnie będziemy mogli tez doświadczyć „biegnącej wiecznie ziemi”, czyli falującego za sprawą roślinności trawiastej krajobrazu..

Fot.Anna Klinkosz

Fot.Anna Klinkosz

Jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc zostawimy na koniec naszej przygody z Tanzanią. 

W ostatnich dwóch dniach  pobytu na lądzie zjedziemy do serca krateru Ngoronngoro. Jest to obszar chroniony z listy dziedzctwa Unesco

 

Krater został uformowany, kiedy wielki wulkan eksplodował i zapadł się 2-3 miliony lat temu i jest uznawany za jeden z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki , wśród Masajów zwany Górą Boga.

Te magiczne, zapierające dech w piersiach widoki olbrzymich stad zwierząt zupełnie obojętnych na przejeżdżające wolno auta z turystami, dają możliwość zrobienia setek pięknych zdjęć.

Fot.Anna Klinkosz

Inne atrakcje:

wioska Masajów,

poznawanie zwyczajów plemienia Hadza, Irak, Mbulu,

jezioro Eyasi.

Podziwiać będziemy stada pelikanów i flamingów, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy  czarnego nosorożca - gatunek na wyginięciu.

 

Wyprawę w Tanzanii zakończymy w mieście Arusha.

Fot.Anna Klinkosz

Fot.Anna Klinkosz