top of page

Drzewo naznaczone przez Boga


Podobno syberyjscy znachorzy tak właśnie nazywają brzozę.

Jest to moje najukochańsze drzewo, które za każdym razem, kiedy na nie patrzę, ogarnia mnie wzruszenie. Mam to szczęście, że w moim ogrodzie rośnie kilka tych drzew.


Już chyba każdy słyszał o uzdrawiającej mocy drzew i o przytulaniu się do pnia i czerpaniu w ten sposób energii z natury.


Być może nie każdy jednak wie, że właściwie każda część brzozy ma dobroczynne działanie dla naszego zdrowia. Soki z kory brzozy dostępne już są praktycznie w każdym sklepie, ale kto wie o tym, że i liście brzozy leczą?


Jako, że teraz jest odpowiednia pora, proponuję na ten czas naparu z liści brzozy, który ma działanie moczopędne, grzybobójcze. Wspiera układ oddechowy, ma właściwości przeciwpasożytnicze. Dobroczynnie wpływa na choroby skóry a także pomaga chudnąć.


Liście najlepiej jest zbierać w kwietniu lub na początku maja. Wtedy mają najwięcej właściwości zdrowotnych.

Jak przygotować napar?


Zalewamy wrzątkiem niewielką garść listków (świeżych lub wysuszonych) i zostawiamy na 15 -20 minut. Można zrobić to w termosie i zostawić na całą noc (przepis Tombaka). Tak przygotowany napar pijemy małymi łykami kilka razy w ciągu dnia.


Commentaires


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page