top of page
pink Sugar

Moja ulubiona akcja, życiowa misja i wielkie marzenie - „Odcukrzam się”!

Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

Jeśli zauważasz u siebie przyrost masy ciała, obwisłą skórę, cellulit, wahania nastroju, nagłe ataki złości czy agresji, obniżony nastrój z nieznanych przyczyn, napady lękowe - czytaj dalej.

Być może główną przyczyną tego jest po prostu cukier. I to nie tylko ten krystaliczny i w słodyczach, ale również w białym chlebie, makaronie czy innej wysokoprzetworzonej żywności.

 

 

O ile w każdej innej sprawie jestem ostrożna w stawianiu tez , o tyle w sprawie cukru jestem jak fundamentalista. Nie dość, że sama jestem cukroholiczką na odwyku to jeszcze (a może dlatego) naczytałam się wszelakich badań, wysłuchałam ogrom wykładów i przeczytałam mnóstwo książek na ten temat i twierdzę z całą mocą - cukier to niebezpieczna substancja uzależniająca. O ile ktoś podjada go w różnej formie tylko od czasu do czasu i nie śni o nim po nocach to jest ok. Natomiast, jeśli tak jak ja kiedyś, marzysz każdego dnia, by wypić puszkę pepsi i wciągnąć chociażby jednego batona - masz problem. I to nie musi wcale objawiać się (jeszcze) kłopotami zdrowotnymi.

 

Książka „Zacukrzony mózg” spadła mi jak z nieba i dopełniła moje dociekania na temat uwolnienia się od tego nałogu. Jest to, moim zdaniem najlepsza metoda, a sprawdzałam ich bardzo wiele. Pisałam pracę dyplomową na studiach z psychodietetyki o uzależnieniu od cukru, więc wiem o czym mówię. Do tego oczywiście dochodzi moje wieloletnie nieprzerwane od co najmniej trzydziestu lat doświadczenie życiowe związane z tą substancją. Każdy chyba, kto mnie zna, może parę słów powiedzieć na ten temat.

Oto fragment recenzji wspomnianej przeze mnie książki od wydawcy:

Doktor Dow przedstawia prozdrowotną metodę opartą na zdrowym odżywianiu, która pozwala poprawić pamięć i kondycję umysłową, a także pozbyć się otyłości brzusznej. Oferuje wykaz najnowszych badań naukowych, oraz najlepszą dietę dla zdrowia mózgu i dobrego samopoczucia – połączenie diety śródziemnomorskiej z ketogeniczną. Jedzenie keto inspirowane dietą śródziemnomorską pozwala zwiększyć poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, co korzystnie wpływa na zdrowie, a także na wprowadzenie organizmu w stan ketozy, czyli efektywnego spalania tłuszczu. Łączy również autohipnozę i inne techniki, które w naturalny sposób pozytywnie wpływają na kondycję mózgu i poprawę pamięci. Przedstawia przepisy oraz produkty superfoods gwarantujące wzrost komórek i odtrucie przesłodzonego mózgu, usuwając jednocześnie oponkę i tłuszcz z brzucha.

 

 

Na podstawie całej mojej wiedzy, obserwacji i wysnutych wniosków z moich doświadczeń - stworzyłam program odcukrzania. Jest on w bardzo dużej mierze zaczerpnięty z nauk doktora Mike’a Dow’a, Ja dopełniłam jego program samoopieką i wspieraniem się w grupie. Nic nowego, nic odkrywczego. Wiem jednak, że to działa. Sprawdziłam na sobie i są efekty. Złapałam się na tym, że od trzech tygodni w ogóle nie myślę o słodyczach! Kompletnie o nich zapomniałam. Nawet, gdy jestem na zakupach nie ciągnie mnie w ich stronę. Nie mówię, że to koniec moich zmagań, ale jeszcze nigdy tak długo i bezwysiłkowo(!) nie wytrwałam w cukrowej abstynencji.

Jak wygląda program w wielkim skrócie?

To cztery tygodnie wspólnej drogi. Najfajniejsze jest to, że przez dwa tygodnie niczego sobie nie odmawiasz! Dokładasz tylko produkty, które mają wspomóc pracę mózgu tak, by reszta zadziała się praktycznie sama.

Tydzień 1

Nic nie wycofujemy, tylko dodajemy. Zjadamy przynajmniej siedem porcji warzyw i całych owoców. Przygotowujemy podłoże do tego, by mózg sam produkował serotoninę i dopaminę, a nie był zalewany nimi przez słodkie potrawy oraz słone przekąski.

Rezygnujemy z jednego posiłku w tym tygodniu.

 

Tydzień 2

Również niewiele zmieniamy. Rezygnujemy z dwóch posiłków.

Dodajemy m.in.wsparcie mentalne (ode mnie i od grupy lub/i słuchanie nagrania autohipnozy doktora Mike’a, lub/i afirmacji)

 

Tydzień 3

Ograniczamy słodkie i inne niezdrowe jedzenie do trzech porcji dziennie. Kontynuujemy działania z poprzednich tygodni, nieznacznie je zwiększając.

 

Tydzień 4

Ograniczamy przetworzone jedzenie do dwóch porcji dziennie. Kontynuujemy działania z poprzednich tygodni, nieznacznie je zwiększając.

 

 

Szczegóły otrzymasz na maila, po zapisaniu się na Newsletter. Zachęcam Cię gorąco. Jest to darmowy program i w każdej chwili możesz po prostu się z niego wypisać.

 

Jednak czy będziesz chciała/chciał jeśli zauważysz:

 

-wzrost energii

-lepszą koncentrację

-lepszą pamięć

-mniejszy obwód brzucha

-spadek masy ciała

-bardziej lśniącą cerę

-jędrniejszą skórę

-lepsze samopoczucie

-pozytywniejsze nastawienie???

Nie zwlekaj, tylko zapisuj się na akcję! Niedługo ruszamy!

UWAGA! Jeśli jesteś w ciąży, karmisz, bierzesz leki czy cierpisz na przewlekłe i inne choroby - skonsultuj się najpierw z lekarzem bądź dietetykiem.

Detoks ten, chociaż łagodny, może spowodować szkody w twoim organizmie.

 

STARTUJEMY 19.04.2021

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

mojportret (1).JPG

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

Po zapisaniu się na Newsletter otrzymasz hasło do plików PDF, które poprowadzą Cię przez detoks. Oczywiście będziemy się również wspierać, jeśli tylko zechcesz, na Facebooku i Instagramie.

Całą akcję z zaleceniami, pomocą, przepisami i inspiracjami znajdziesz tutaj:

Akcja "Odcukrzam się" 19.04-17.05.2021

bottom of page