top of page

Uważność od zaraz


Jestem zwolenniczką szybkich i łatwych metod. Nie znaczy to, że zawsze i na każdego działają. Nie oznacza to również, że wystarczy minuta, by doznać oświecenia i by zmienić całe swoje życie.


Takie metody są jednak wspaniałym narzędziem do zaczęcia czegoś nowego, do zmiany nawyków, do zatrzymania się i zastanowienia się.


Przedstawiam dzisiaj pięć praktyk uważności, które zajmują minutę. Możesz nastawić stoper.


1. Wsłuchaj się w swój oddech. Licz wdechy i wydechy. Czy są krótkie czy długie? Czy wdychane powietrze dochodzi tylko do gardła czy aż do brzucha? A co powiesz na oddychanie kolanami albo stopami?


2. Sam na sam z jedzeniem. Jeśli jesz z telewizorem lub komputerem to ta minuta może ci się bardzo dłużyć. Spróbuj jednak. Po prostu bądź i jedz. Bez pośpiechu. Pomyśl o pomidorze na Twojej kanapce. Skąd jest? Jakie ręce go zbierały? Jak pachnie? Czy Ci smakuje?


3. Wyjrzyj przez okno. Widok nie gra roli. Nie oceniaj. Po prostu patrz. Obserwuj kształty i ruch. Bez wysiłku.


4. Obserwuj swoją skórę. Na ręce, udzie czy brzuchu. Zauważ kolor, policz pieprzyki, policz pory, zauważ bruzdy i zmarszczki.


5. Siedź i patrz. Usiądź w pokoju czy kuchni i po prostu siedź, Rozejrzyj się po meblach, popatrz na każdą ścianę, potem na sufit. Staraj się to robić w zwolnionym tempie.Nie musisz wszystkich tych ćwiczeń robić jedne po drugim. Wystarczy jedno, jeśli jest to dla ciebie zupełna nowość. Zauważ jak się z tym czujesz. Jakie masz odczucia podczas ćwiczenia i po wykonaniu go. Czy w jakiś sposób ci pomogło to? Zanim uznasz, że są bez sensu popróbuj co najmniej kilka razy w miarę regularnych i nie za długich odstępach czasowych. Pamiętaj, że możesz sam odnaleźć swoje metody na praktykowanie uważności.


A jeśli już teraz jesteś gotowy na zmiany w swoim życiu, zapraszam do kontaktu.


Pokażę, wesprę, pomogę.

Wierzę, że możesz, potrafisz i dasz radę!Zapraszam na sesję online.

Napisz do mnie!


Już się cieszę na spotkanie z Tobą:)

Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page