top of page

Tydzień X-ZapisujJestem fanką zapisywania wszystkiego. Może dlatego, że zawsze lubiłam pisać a może dlatego, że przekonałam się, że zapisane myśli, pomysły, cele stają się bardziej realne i zrozumiałe. Tak, jest to absolutnie genialne narzędzie do poznania samego siebie - swoich uczuć, wartości, potrzeb i marzeń.


To, co kłębi nam się w głowie, zaczyna się rozjaśniać i układać w całkiem logiczną całość.

Zapisany pomysł w kształcie ulotnej myśli, pozwoli nam zmienić go w cel.


Systematyczne wyrażanie wdzięczności na piśmie pozwoli nam naocznie zaobserwować wszystkie dobra, jakie nas otaczają a w chwili krytycznej, spojrzenie na dowód w postaci zapisanych kartek.


Większość z nas ma tyle spraw, że ciężko mu zapamiętać co ma kupić na obiad, a co dopiero jakąś odkrywczą myśl, która wpadnie mu do głowy w czasie kąpieli? a co, jeśli z tej myśli może powstać świetny biznes albo nowa książka? Być może wrócimy do tego zapisku dopiero za miesiąc albo i pół roku, ale zawsze jest jakaś szansa, by się coś z tego urodziło wspaniałego.Kup sobie zatem piękny zeszyt i cudny długopis (zasługujesz na to!) i zacznij pisać. Jeżeli nie jesteś do tego przyzwyczajona, najpierw porysuj. Potem zadaj sobie pytanie: "po co mi ten zeszyt"? Odpowiedź przyjdzie wcześniej czy później. Pisanie ma ci się pomóc właśnie zatrzymać i odnaleźć siebie.


Ja już mam kilka takich zeszytów.:)


Ze złotymi serduszkami - do zapisywania odkrywczych myśli.

Tęczowy z zakładkami z serduszek - do pracy z wewnętrznym dzieckiem.

Błyszczący i różowy ze złotym napisem "Love" - do pisania listów.

Brokatowy z różowymi serduszkami - do badania swoich skłonności żywieniowych i sygnałów płynących z ciała.

Planner w angielskie róże - do planowania dnia i zapisywania celów.

Notatnik w kształcie jednorożca - na praktykowanie wdzięczności.

Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page