top of page

Tydzień IX-Wybaczaj sobieNie bez przyczyny wznawiam Akcję Zmiany w Rok od tygodnia o wybaczaniu. Opuściłam kilka tygodni. Zabrakło mi samodyscypliny i wytrwałości. Jednak wracam znowu do tego projektu, bo uważam, że jest tego wart.


Wybaczyłam sobie po prostu i piszę Tydzień IX pod koniec kwietnia, jak gdyby nigdy nic.:)

Dużo słyszy się o wybaczaniu innym ludziom, którzy nas skrzywdzili. Mało słyszy się o wybaczaniu sobie. Tymczasem zarówno wybaczanie innym jak i sobie ma ogromną moc uzdrawiania.


Zapewne znasz uczucie winy i żalu, jakie towarzyszy ci, kiedy zjesz kawałek ciastka na diecie lub nie zrobisz pracy na czas. Gorzej jeszcze pewnie jest w sytuacji zawalenia projektu czy wplątanie się po raz kolejny w toksyczny związek. Zaczynamy się obwiniać i nie dowierzać, że znowu nawaliliśmy. Nierzadko przychodzą nam do głowy dużo gorsze określenia.


Tymczasem nie ma ludzi nieomylnych. To brzmi jak truizm ale kiedy chodzi o nas, zawsze inaczej to rozumiemy. Wobec siebie jesteśmy srożsi i bardziej wymagający. I byłoby to w porządku, w końcu jest to kolejna świetna możliwość odkrywania swojej osobowości, gdybyśmy tylko na tym poprzestali. Gdybyśmy przeanalizowali dany przypadek, wyciągnęli wnioski i poszli danej, byłoby świetnie! My jednak taplamy się w poczuciu winy i biczujemy za każdy popełniony błąd. Znasz to?


Co nam daje wybaczenie sobie? Będziemy umieli wybaczać również innym. Pozwoli nam pójść dalej, poprawić następnym razem wykonanie zadania, rozwijać się.

Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page