top of page

Szparagi? Błe!


Talerz jedzenia takiego jak jajko sadzone szparagi i ogórki

Lato kojarzy mi się z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem. Do tego jajko. Nic więcej do szczęścia wtedy nie trzeba.


Młodych ziemniaków jeszcze nie ma, za to jest sezon na szparagi. Za którymi nie przepadam, szczerze mówiąc. Jednak skuszę się na nie od czasu do czasu, od kiedy w pewnej czeskiej knajpce na pograniczu Polski uraczono mnie przepyszną zupą szparagowo-groszkową. Od tamtej pory patrzę łagodniejszym okiem na to warzywo.


Zatem zapraszam cię na mój letni obiad.🤩🤩🤩


Pięknie zastawiony stół na którym jest mały talerz w żółte kwiaty, świece i bukiet z żółtych róż


Zaczyna być w końcu ciepło a nawet gorąco . W takich temperaturach nie bardzo chce nam się jeść (zazwyczaj), jednak dobry obiad zawsze jest dobry!🤩🤪


Białe szparagi gotuje się trochę dłużej niż zielone-około 15 minut.

Są to warzywa sezonowe, dojrzewające pod tunelem (stąd ich kolor a raczej brak).


Kupuję i przyrządzam je dosłownie raz w roku, bo jak wspomniałam, nie jest to mój przysmak.👍Obieram je obieraczką do warzyw , odkrajam 2-3 cm twardej części (zginanie ich i pozwalanie, by same pękły w odpowiednim miejscu to mit, wiecie ?) .

👍Gotuję je w patelni i wciąż szukam odpowiedniego przepisu, który być może sprawi, że się zakocham w białych szparagach😍💗💚.


Białe szparagi z nożykiem obieraczką

Tym razem zrobiłam je w towarzystwie jajka sadzonego, guacamole ,ogórków małosolnych, pomidorków koktajlowych, grillowanego serka halloumi oraz kwiatów piwonii🌸 ( mimo, że jej płatki są jadalne, nie pokusiłam się na nie jednak tym razem😅).


Jestem niezmiernie ciekawa, czy Ty lubisz szparagi i czy masz swój ulubiony przepis? Koniecznie podziel się 🙏🏼👂👀🤩Czarny ręczny napis imienia kobiecego oraz serduszka uśmiechniętego na białym tle

💚Twój psychodietetyk i coach💚
Kobieca dłoń z namalowanym kolorami żółto różowo fioletowym logo Instagrama
Napis z beżowych klocków Scrabble na drewnianym podkładzie

Odwiedź mnie

na

<-Instagramie

lub

Facebooku->
Co miesiąc oferuję 2 osobom bezpłatne dwudziestominutowe sesje online.

Odezwij się, a opracujemy plan na Twoje zdrowie

i ustalimy strategię działania-

a wszystko to dopasowane do Twoich potrzeb.
ZAPRASZAM DO KONTAKTU!
Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page