top of page

Przygotowanie do marcowego oczyszczaniaOd kilku lat robię wiosenny detoks z Beatą Sokołowską. Jest rewelacyjny i akurat dla mnie na ten moment, gdyż jest w miarę łagodny. A barszcz alkaliczny do popijania jest rewelacyjny!


W tym roku chciałabym zacząć nieznacznie szybciej (w tym roku wiosna praktycznie gości u nas od dobrego tygodnia), bo już 16.03, czyli za trzy tygodnie. To jest dobry moment, żeby zacząć się przygotowywać. Fizycznie i psychicznie.


Dzisiaj o tym, w jakie sprzęty należy się zaopatrzyć, by dobrze przejść i skończyć to oczyszczanie.


Niezbędnym wręcz okaże się kubek czy butelka termiczna (najlepiej dwie) oraz termos na zupy. Jeśli będziecie kupować, patrzcie koniecznie na długość trzymania temperatury i od tej, którą podaje producent odejmijcie około jedną trzecią czasu. Niestety, tak to działa. Mam przebadane. Czyli, jeśli na opakowaniu jest napisane, ze temperatura utrzymuje się do 4 godzin, to macie pewność, że gorąca zupa będzie co najwyżej po półtorej godzinie, po trzech już będzie całkiem zimna.


Do kubka lejemy ciepła wodę z cytryną (plus ewentualnie kawałek imbiru czy rozgrzewające przyprawy jak kurkuma, goździki, kardamon etc.), do drugiego kubka wlewamy barszcz czy bulion plus osobno gorąca zupa. Oczyszczanie powoduje wychłodzenie organizmu, stąd musimy się dodatkowo rozgrzewać.


Duży garnek na barszcz czy bulion do popijania jest konieczny, szczególnie jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na gotowanie. W czasie detoksu zupy te nierzadko uratują nas przed poddaniem się. Warto je mieć zawsze pod ręką.


Kilka pudełek na żywność. Najlepiej różnych rozmiarów. Świetne są te z dwiema przegródkami.


Wygodna i funkcjonalna torba na śniadanie do pracy. Nie jest to niezbędne być może dla niektórych ale mnie bardzo ułatwia życie. Pomaga nam stworzyć rytuał pakowania pokarmów i sprawniejszego przygotowania się. Jeśli mamy zawsze mieć ze sobą butelkę z ciepłą wodą, kubek z barszczem, termos z zupą plus coś w pojemniku - to naprawdę potrzebujemy to wszystko gdzieś włożyć.


To chyba tyle w kwestii przygotowań w tej kwestii. Pamiętajmy, ze im lepiej będziemy przygotowani, tym lepiej będziemy mogli opierać się wszelkim pokusom.


Wkrótce dalsze informacje!


1 則留言


Swietne sugestie, przygotowuje się z Tobą😊

按讚
Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page