top of page

Pieczywo z kiełkami


Ostatnio pojawiły się bułki z kiełkami zboża. Bardzo mnie to zainteresowało i zbadałam, czy warto kupować i jeść takie pieczywo.


Chleb kiełkowy jest pieczony z kiełków, którym pozwala się rosnąć powoli, choć nie do osiągnięcia formy pełnej rośliny.


Zboża kiełkujące mają więcej wartości odżywczych niż ich niewykiełkowane odpowiedniki i łatwiej się je trawi. Kiełkująca pszenica zawiera cztery razy więcej niacyny i prawie dwa razy więcej witaminy B6 i kwasu foliowego. Kiełkujące zboża są niewątpliwie najlepszym źródłem glutenu. Podobno to sprawia, że osoby mające problem z jego trawieniem, mogą włączyć pieczywo z kiełkami do swojej diety.


Produkty z zawartością kiełków są nazywane "żywym pokarmem". Niektórzy twierdzą, że z tego powodu trzeba je trzymać w lodówce. W supermarketach, w których je widziałam, leżą obok zwykłych bułek, więc to zastanawia...

Niech każdy spróbuje sam i zadecyduje, czy to mu służy.Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page