top of page

Piękna cera


Każda kobieta chce mieć piękną cerę, czyż nie? Może nawet i niejeden mężczyzna o tym marzy. Lśniąca cera staje się niejako naszą wizytówką. Nie bardzo możemy ją zasłonić w naszej kulturze. Kiedy nasza cera nie jest idealna, trudniej nam wychodzić do ludzi. Szczególnie tyczy się to nastolatków, którzy są przewrażliwienie na punkcie swojego wyglądu (niestety, dobrze pamiętam te momenty;)).


Trądzik młodzieńczy, który psuje nam wygląd, spowodowany jest nadprodukcją łoju i androgenów. Naukowcy winią za to mleko krowie, które jest produkowane w czasie laktacji, a więc zawiera w sobie mnóstwo hormonów. Mleko to nie jedyny produkt, który wpływa na wygląd cery. Nietrudno jest się domyślić, że do grona winowajców dołącza cukier.( I na marginesie trzeba dodać, że trądzik młodzieńczy występuje w każdym wieku!)


I znowu wracamy do podstaw. Piękna cera wiąże się z odpowiednią dietą - warzywa, zboża, orzechy, żywność jak najmniej przetworzona, lepiej gotowana i duszona zamiast smażona. Dużo płynów- woda, herbatki ziołowe, ograniczone ilości soków owocowych. Unikać ostrych przypraw.

Tyle. Tylko tyle. Aż tyle.Comentários


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page