top of page

Kiedy jesz, jedz z miłością - cytat


Hindusi mówią, że pokarm pochodzi od Boga. Oznacza to, że kiedy jesz pokarm daje ci życie, energię, witalność. Bądź mu wdzięczy, kochający. Zazwyczaj jemy agresywnie - jakbyśmy coś zabijali, nie zjadali. Albo wrzucamy wszystko do brzucha obojętnie, bez żadnych uczuć. Dotykaj swojego jedzenia z miłością,z wdzięcznością;ono jest twoim życiem. Bierz je delikatnie, smakuj je, ciesz się nim. Nie bądź obojętny ani agresywny.


Agresja w nas przejawia się między innymi za pośrednictwem zębów. Zwierzę, które tkwi w każdym z nas, traktuje paznokcie i zęby jak broń. Twoje zęby są w zasadzie jak broń, toteż zwykle nimi zabijasz - zabijasz swoje jedzenie. To dlatego im więcej w tobie agresji, tym więcej potrzebujesz pokarmu.


Medytacja dla zabieganych Osho
Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page