top of page

Jakie są najgorsze sposoby na schudnięcie?


Sfrustrowana młoda opalona kobioeta w jasnych włosach ubrana w ciemną spódnicę klękająca na jezdni przy roztapiającym się lodzie waniliowym

Tak się składa, że znam parę. Nie z własnego doświadczenia na szczęście. Są one faktycznie najgorsze, przynajmniej ja o gorszych nie słyszałam. Są tak najgorsze, że aż najgłupsze i właściwie nie do ogarnięcia przeciętnie zdrowym podejściem nie tylko do odżywiania, ale i do życia w ogóle.


Jest tych sposobów co najmniej kilka. Przedstawię je krótko w punktach i oszczędzę swojego komentarza, bo właściwie nie wiedziałabym nawet jak do tego się odnieść.

Diety te są/były naprawdę stosowane, co wskazuje na ogromne przywiązanie do wizerunku osoby stylizowanej na odnoszącą sukcesy - przede wszystkim szczupłą.

Kolejność przypadkowa. Mam co prawda swój numer jeden, ale pewnie u każdego to będzie inaczej się plasować.

  1. Naszywka na język - w pewnej klinice w Kalifornii można naszyć sobie na język specjalny kawałek materiału. Powoduje to taki ból, że nie można jeść. Klienci są karmieni specjalnymi płynami (coś co przypomina koktajl). To plastikowe coś nosi się przez miesiąc. Cena to około 2 tysiące dolarów. Efekt? 15–30 kilo mniej. Można się domyślić, że tych efektów jest więcej, jednak o nich raczej się nie wspomina.

  2. Waciki bawełniane - podobno dieta popularna (kiedyś?) wśród modelek. Je się po prostu bawełniane kulki z waty, żeby zapchać sobie żołądek i nie odczuć głodu.

  3. Red Bull - tak, tak. Była taka jedna kobieta, która piła same Red Bulle i chudła. 45 kilo docelowo. Nabawiła się przy tym ataku serca w wieku 23 lat, co wcale chyba nie dziwi przy 14 puszkach dziennie…

  4. Dieta K-E - specjalna mieszanka białek, tłuszczu i wody podawana do nosa (!) przez specjalną rurkę. Dieta wymyślona przez lekarza i szalenie popularna, gdyż w ciągu 10 dni można stracić 10 kilo.

  5. Dieta słoiczkowa - je się papki dla niemowląt w słoiczkach. Szacuje się, że w ten sposób można zgubić 5 kilo w tydzień.

  6. Dieta Kiwi (moja ulubiona, ale nie nr 1) - wszystko jesz oprócz kiwi;)

Także, ten tego…Niewielki szeroko uśmiechnięty balon w kolorze jasnozielonymBezpłatne dwudziestominutowe sesje online - czytaj dalej.


Takich diet można wymieniać i wymieniać. Lista efektów ubocznych będzie równie długa. Rozregulowana przemiana materii, odwodnienie, nadpotliwość, problemy hormonalne, niedobory żywieniowe, duszności, problemy z sercem, anemia, zniszczone włosy i paznokcie, spadek odporności, duszności, drżenie rąk, bóle głowy a także obniżony nastrój, stany lękowe, ataki złości czy otępienie. Mało albo zbyt cicho się mówi o ty, że nawet jedna niemądrze przeprowadzona dieta może mieć wpływ na twój metabolizm i to nie będzie wpływ pozytywny. Znam wiele przypadków osób, które po krótkim okresie bycia na restrykcyjnej diecie, nie mogą się uporać z wahaniami swojej wagi przez długie lata.


Ciężko tu się spierać, co jest gorsze od czego. Diet, które szkodzą jest mnóstwo. Nie da się przestrzec wszystkich przed nimi. Można tylko edukować i nieśmiało wierzyć, że zdrowy rozsądek przeważy…


Dwie twarze skierowane do siebie wypełnione różnymi napisami po angielsku oraz emotikonami i serduszkami

Bezpłatne dwudziestominutowe sesje online - czytaj dalej.


Zabranie się za chudnięcie to pewnego rodzaju forma terapii. Wymaga dyscypliny, wysiłku, zaangażowania, ale przede wszystkim wiedzy i kontaktu samego ze sobą. Wtedy będziesz miał pewność, że w zdrowy i bezpieczny sposób schudniesz oraz że nie grozi ci efekt jo-jo.


Psychodietetyk to pewnego rodzaju terapeuta, który pokazuje ci co wpływa na twoje wybory żywieniowe, jak radzić sobie z emocjami i uczy samodzielności w pokonywaniu codziennych pokus. Pomaga ci przede wszystkim zrozumieć po co chcesz być szczuplejszy i właściwie, czy tego naprawdę chcesz. Odpowiadając na zadawane przez niego pytania sam określasz swój cel i określasz drogę do jego osiągnięcia. W zgodzie z naturalnymi procesami zachodzącymi w twoim organizmie, w zgodzie z czasem, który jest niezbędny do tego i w zgodzie z samym sobą.


Dobry psychodietetyk przypomni ci, że każda sylwetka jest ok, jeśli nie przysparza ci problemów zdrowotnych i z którą czujesz się dobrze. Nie będzie nakłaniał cię do bycia chudszym w imię zdrowia, bo dla każdego będzie to inna droga. Wyjaśni ci zależność między poczuciem własnej wartości a czuciem się wspaniale w swoim ciele. Popracuje razem z tobą nad akceptacją tego, co uważasz za niedoskonałe i przekaże ci jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.


Tyle i aż tyle.


Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia kogoś takiego mam dobrą wiadomość!Co miesiąc oferuję 2 osobom bezpłatne dwudziestominutowe sesje online.

Odezwij się, a opracujemy plan na Twoje zdrowie

i ustalimy strategię działania-

a wszystko to dopasowane do Twoich potrzeb.
ZAPRASZAM DO KONTAKTU!
Czarny ręczny napis imienia kobiecego oraz serduszka uśmiechniętego na białym tle

💚Twój psychodietetyk i coach💚
Kobieca dłoń z namalowanym kolorami żółto różowo fioletowym logo Instagrama
Napis z beżowych klocków Scrabble na drewnianym podkładzie

Odwiedź mnie

na

<-Instagramie

lub
Reklama


Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page