top of page

Cukrowy nałóg - wstęp


Słodki smak towarzyszy nam od urodzin. Słodkie jest mleko matki a to przecież kojarzy nam się z bezpieczeństwem, bliskością i miłością. Dlatego tak często cukier towarzyszy nam i w późniejszych latach życia.


Tymczasem lekarze i dietetycy biją na alarm. Cukru, tego przetworzonego, który jest dodawany już dosłownie wszędzie, jemy o wiele za dużo. Dorosły człowiek może zjeść około 9 łyżeczek cukru, dziecko- 3. Tymczasem, jeśli podamy rano przedszkolakowi płatki śniadaniowe i damy popić sokiem pomarańczowym - zaserwujemy mu aż 14 łyżeczek tej białej szkodliwej substancji.


Najgorsze w tym wszystkim jest to, że cukier uzależnia. Im więcej go jemy, tym więcej go chcemy. Coraz częściej się mówi o tym nałogu ale i tak niewystarczająco często i nierzadko w mało poważnym tonie.


Wychodzenie z tego nałogu nie jest łatwe ale do zrobienia. Połączyć trzeba funkcjonowanie organizmu oraz psychiczne aspekty uzależnienia. Jestem specjalistką w tym temacie - nie ze względu na wykształcenie ale na doświadczenie życiowe. Z tego powodu będę pisać często o cukrze, słodyczach, zdrowych zamiennikach oraz o emocjach, myślach, programach i narzędziach terapeutycznych.Commentaires


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page