top of page

Co z czym łączyć - krótko i na temat


Kurkuma +czarny pieprz

Zawarte w kurkumie substancje odżywcze dzięki połączeniu z piperyną zawartą w pieprzu, organizm wchłonie prawie 2000% więcej kurkuminy.


Żelazo+witamina C


Szpinak+nabiał

Kwas szczawiowy utrudnia wchłanianie wapnia. Żeby uniknąć niedoboru wapnia, dodawajmy zawsze do szpinaku śmietanę, jogurt naturalny lub kefir.


Magnez+witamina B6

Witamina B6 wspomaga wchłanianie tego cennego minerału. Znajdziesz ją m.in.w kapuście, kalafiorze, marchwi i szpinaku.


Potas+magnez

Magnez z kolei pomaga organizmowi wchłonąć potas ( jest m.in. w bananach, daktylach, morelach, brukselce).I to nieprawda, że nie należy łączyć pomidora z ogórkiem. Po dwudziestu latach dopiero na studiach się dowiedziałam, że mogę jeść te warzywa razem. Owszem, wytrącają się witaminy przy takim połączeniu, jednakże jest to tak znikomy procent, że nie warto zawracać sobie tym głowy i spokojnie delektować się smakiem czerwonych i zielonych warzyw.


Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page