top of page

Co można zrobić z dyni? Moje ulubione potrawy


Dynia to jedno z moich ukochanych warzyw. Osładza mi jesienne dni, które kojarzą mi się ze smutnym końcem. Końcem słonecznych wakacji konkretnie.


Kilka lat temu przez (jakże cudowny!) przypadek kupiłam pestki dyni o delikatnej skórce. Nie trzeba jej obierać, co powoduje, że zakochuję się w tym warzywie jeszcze bardziej. O samej dyni i jej właściwościach zdrowotnych będziesz mógł przeczytać w kolejnym poście.


A poniżej zamieszczam moje sprawdzone przepisy.

Od lat gotuję zupy z dyni. Moimi ulubionymi są te:Sprawdzam też przepisy na placki i racuchy z dyni:W mojej spiżarce znajdują się w słoikach passaty dyniowe i marynowana dynia w słodko-kwaśnej zalewie.


Lubię też curry z dyni i potrawki w różnych odsłonach.


Oczywiście ciasta!


Hitem tego sezonu okazał się dla mnie sernik z dyni i dyniowa latte. Utworzyłam swój własny (musi przecież być prosty) przepis na podstawie kilku znalezionych w internecie.Sam widzisz, jak ogromny jest wybór. Zachęcam cię do smakowania i próbowania nowych potraw z dyni. Sezon dyniowy jeszcze trwa!

Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page