top of page

AZwR - Tydzień IV - Oddychaj


Oddech towarzyszy nam cały czas. Nie bardzo zdajemy sobie sprawę z niego, póki nie zaczniemy go obserwować. A kto ma czas, oprócz joginów i bezrobotnych, na obserwację oddechu?


Być może zdenerwuje Cię ta odpowiedź ale KAŻDY. I nawet nie musisz przeznaczać na to specjalnego czasu. Wystarczy, że wychodząc z auta przystaniesz na chwilę i pooddychasz świadomie przez pół minuty. Albo przed wejściem do domu policz cztery oddechy. Czekając na kawę, biorąc kąpiel, smażąc naleśniki, czekając na połączenie z klientem - obserwować oddech możesz zawsze i wszędzie!


Co Ci to da? Świadomy oddech uwalania od negatywnych myśli, oczyszcza nasz mózg od stresu, reguluje pracę narządów wewnętrznych. Uspokaja nasz umysł, który jest przebodźcowany, pracuje w szalonym rytmie, jest nastawiony na rywalizację i cały czas obmyśla jakiś plan lub przeżywa minione wydarzenia. To wszystko powoduje, że jesteśmy sfrustrowani, rozżaleni i smutni. Zaczynamy chorować a nasze najbliższe środowisko przestaje nam sprzyjać.


Tydzień ze świadomym oddechem pozwoli Ci się o tym samemu przekonać!

Kommentare


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page