top of page

AZwR - Tydzień II - Z odwagą


Każdy się boi.

Każdy.

Każdy boi się czegoś innego, a jeśli tego samego to przeważnie w różnym natężeniu.

Różnica między nami polega na tym, że niektórzy mają większą odwagę wejść w ten strach - wtedy on znika. Kiedy robimy to, czego się boimy - strach maleje.


Nasz umysł jest tak skonstruowany, żeby nas chronić. Często widzi zagrożenia tam, gdzie jest nasz rozwój. Nie pozwala nam wyjść z miejsca, gdzie jest swojsko, gdzie jesteśmy "u siebie". Może i bałagan, może i śmierdzi, może i ciasno - ale to nasze miejsce. Żeby stamtąd wyjść trzeba się ruszyć, pewnie zostawić tam parę rzeczy i osób, a przecież żal, bo może w nowym nie będzie tego samego? Będzie nieznane, a więc może gorsze?


Przeważnie boimy się odrzucenia. Wyśmiania. Krytyki. Bezsensowności naszego życia. Samotności.


Warto wziąć swój lęk za rękę, pogadać z nim i razem maszerować. Jest to trudne ale warto się z tym zmierzyć, a chociaż próbować. Ćwiczyć. Temu służyć ma najbliższy tydzień. Zacząć od prostszych rzeczy, które wzbudzają w nas strach. I przełamywać. Satysfakcja ogromna.


Odważny to ten, który działa mimo lęku.

Czego Ty się boisz? Zastanów się. Zapisz nawet. A potem weź trzy głębokie oddechy.

Zacznij działać.

Zadzwoń, wyjdź z domu, podaj rękę, uśmiechnij się, załóż to, co ci się podoba, napisz list.

Zacznij być odważnym. Od teraz.


Comments


Newsletter
Subskrybuj nasz newsletter

Dziękuję za dołączenie. Jesteśmy w kontakcie:)

mojportret (1).JPG

Witaj!

Cieszę się, że jesteś!

W czym mogę Ci pomóc?

Jestem niebywale zwyczajną kobietą, która wie, że nie ma zwyczajnych osób. Wierzę w wyjątkowość każdego i mam malutką nadzieję, że za pomocą mojego pisania ktoś będzie w stanie ją w sobie odkryć. Marzę, by każdy mógł dostrzec swoją moc do pełniejszego i szczęśliwszego życia. Jestem pisarką przez małe "p" oraz psychodietetyczką, gdzie sfera psyche zajmuje główną rolę.

bottom of page